Jakiej wielkości "CYKADA" i dla kogo... - WatchWatches

Jakiej wielkości „CYKADA” i dla kogo…

Wybrałam dla siebie 5 modeli zegarków, które z chęcią zakładam do codziennych kreacji, jak i na różne specjalne okazje. Na mój bardzo wąski nadgarstek (14 cm) najpiękniej wpasował się rozmiar 34, czyli jak go określa Cicada Milan – rozmiar S.
Mogłabym założyć również rozmiar XS, albo i M, ale mi najbardziej podoba się, gdy od tarczy zegarka do krawędzi nadgarstka pozostaje około 1 cm zapasu z każdej strony. Ponadto mam długą i bardzo szczupłą dłoń i uznałam, że tarcza rozmiaru XS zanadto by już z nią kontrastowała wielkością.

Zegarek NOLI z kolekcji CICADA ORO, czyli rozmiar S (34 mm) prezentujący się na moim nadgarstku o obwodzie 14 cm

Tak szczupły obwód nadgarstka wymagał ustawienia zamknięcia bransoletki na wysokości powyżej segmentów regulacji rozmiaru. W moich zegarkach zrobiłam to z łatwością, zatem powiedziałabym, że zakres regulacji długości bransolet Cicada Milan jest większy niż to podaje specyfikacja w opisach zegarków na stronie. O ile końcówka bransoletki nie zachodzi na kopertę od wewnętrznej strony zegarka można zwężać zegarek do woli, a o ile bransoletka się nie kończy można zwiększać jej obwód.
Poniższe zdjęcie przedstawia rozmiar „cykady” 34 i ustawienie najmniejszego możliwego w nim obwodu bransoletki – 13 cm. Zatem mogłabym posiadać jeszcze mniejszy nadgarstek, by nosić te zegarki.

Maksymalnie wąska bransoletka w zegarku Cicada Milan o rozmiarze 34, obwód wewnętrzny bransoletki wynosi tutaj 13 cm

Drugie miejsce w wyborze rozmiaru dla siebie to tarcza 38 mm, czyli M. W tym też rozmiarze istnieje największy wybór kolorystyki zegarków Cicada Milan.

Tarcza Cicada Milan o wielkości 26 mm odpowiada rozmiarowi XS. Jest znacznie mniejsza i może ładnie prezentować się w eleganckich i okazjonalnych kreacjach również dziewczynek, bądź chłopców (nadgarstki nawet od 9 cm w obwodzie!). Może też dobrze wyglądać u osób o większych nadgarstkach, które lubią drobne zegarki (ja doradzałabym maksymalnie do 18 cm).

Zakres długości bransoletek oraz pasków „cykadek” pozwala na założenie małych rozmiarów na większe nadgarstki, jak i dużych rozmiarów na mniejsze. Stąd – jeżeli ktoś lubi drobne i filigranowe zegarki – XS mogą należeć do wyboru również starszych, czy większych osób. Natomiast, jeśli ktoś o przeciętnej grubości nadgarstka (15,5 cm)  miałby ochotę założyć największy rozmiar 41, czyli L, to jak najbardziej może cieszyć się konkretną większą tarczą i bardziej wyrazistą bransoletą (o szerszym i grubszym splocie).

Reasumując: stworzyłam tabelę, w której znajdziecie zakres grubości nadgarstków i dostępny w ich przypadku zakres wyboru rozmiarów „cykadek”. Dodatkowo na stronie w specyfikacji każdego zegarka znajdziecie również zakres regulacji obwodu jego bransoletki zgodny ze specjalnie wyznaczonymi (po wewnętrznej stronie bransolet) segmentami (w rzeczywistości ten zakres jest możliwy i poza nimi, więc większy).

W specyfikacji zegarków ze skórzanymi paskami natomiast znajdziecie również zakres regulacji ich długości w każdym produkcie na stronie.

Najczęściej wybierane dla niej

CICADA Milan

Firenze Nero

490 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Lucca Brina

529 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Roma

549 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Toskana

529 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Firenze

529 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Najczęściej wybierane dla niego

HORNET New York

Alabama

1 190 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

HORNET New York

Hartland

890 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

HORNET New York

Marquis

1 290 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

HORNET New York

Belasco

1 290 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Roma

549 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

ŚWIĘTA Z WATCHWATCHES

ZGARNIJ 10% RABATU NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE!
WYBIERZ DOWOLNY ZEGAREK ZE STRONY WATCHWATCHES.
KORZYSTAJ Z EXTRA OKAZJI ŚWIĄTECZNEJ!
WPISZ KOD W KOSZYKU:
WATCHWATCHESCLUB


SPRAWDŹ
OTRZYMAJ 10% ZNIŻKI NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE

Zapisz się do naszego newslettera, aby jako pierwszy otrzymywać informacje o nowościach, naszych ekskluzywnych ofertach, a także otrzymać 10% kod zniżkowy do wykorzystania przy pierwszym zamówieniu na watchwatches.eu