Historia pewnej podróży i miłości, czyli jak powstała CICADA MILAN - WatchWatches

Historia pewnej podróży i miłości, czyli jak powstała CICADA MILAN

Włoska Cicada Milan wiąże się z historią pewnej podróży i miłości…
Miłości między mężczyzną i kobietą urodzoną w Szwajcarii.
On od 20 lat z pełnym zaangażowaniem, pracowitością i pasją zajmował się zegarmistrzowską branżą, rozwijając z sukcesem renomowane znane międzynarodowe brandy.
Ona w swej artystycznej pracowni malowała obrazy i od 15 lat odważnie podejmowała się ciekawych propozycji współpracy, realizując liczne projekty biżuterii.
Ów mężczyzna i owa kobieta spotkali się i poznali we Włoszech. Tam zakochali się w sobie i postanowili wspólnie stworzyć włoską zegarmistrzowską markę Cicada Milan.
Jemu, motywacja i zapał napędzany ciągłym kreatywnym działaniem, nie pozwalał stać w miejscu. Pozytywizm, energiczność i otwartość na ludzi sprawiała, że zdobywał sympatię i uznanie otoczenia.
Jej „częstotliwość i intensywność pojawiania się w głowie pomysłów, obrazów, form, kompozycji i kolorowych wizji, jak i otwarte nieszablonowe podejście do świata, nie pozwalały nigdy na nudę”. Lubiła wyzwania w wielu dziedzinach, które łączył jeden wspólny mianownik: twórczość z pasją.  
Połączyło ich nastawione na rozwój życiowe podejście.

Początek ich podróży miał miejsce we włoskich Alpach. To tu powstał pomysł na kolekcję zegarków Cicada Alpino – inspirowane widokiem ciepłego słonecznego światła, w którym mieniła się śnieżna powłoka górskich szczytów. To tam – w jednej z włoskich restauracji, z której rozpościerał się widok na alpejskie stoki popijali wspólnie włoskie espresso i główkowali nad projektami i designem biało-złotych modeli zegarków Cicada Milan. Połączenie barwy zimnej z ciepłą w innowacyjnym nowym, bardziej wyrazistym odcieniu białego złota i modele o nazwach zaczerpniętych od „imion” alpejskich szczytów: Marmolada, Paradiso, Leone i Bianco. To był styczeń 2018 roku, który zapoczątkował pracowity okres.

Z biegiem czasu i wspólnej podróży powstawały pomysły i projekty na kolejne kolekcje zegarków. Każda z nich związana była z innym regionem włoskiego kontynentu. Niektóre powstawały w otoczeniu większych i znanych miast tętniących energią i kulturalnym życiem, gdzie odbywały się jeszcze wówczas koncerty i pokazy. Przykładem był Mediolan – włoska stolica mody i kolebka stylowych trendów.

Podczas Milan Fashion Week nie zabrakło poetyckiej prezentacji Gucciego, która równie mocny nacisk kładła na przedstawienie modelek i uznawanych za ludzi z „wielkiego świata” twórców mody jako przede wszystkim ludzi, niewolnych od emocji, nie zrzekających się naturalistycznego wyrazu i prawdziwego pokazywania tego, co „za kulisami” również i co w nich. Nie była to jedynie ciekawa wizualnie i estetycznie uczta dla oka, ale i uczta dla wnętrza. Ponadto jedna z największych wizjonerek włoskiej mody – Muccia Prada – zaprosiła do współpracy wówczas Rafa Simonsa.  Prowadzący wcześniej dom mody Dior projektant podkreślał wagę kreatywności i artystycznego procesu twórczego w modzie, których nie chce zatracać w silnym biznesie na rzecz komercji.

Inspirowana wydarzeniami mediolańskimi twórcza para nadała swej marce nazwę Cicada Milan, jako że w ich wizji działania chcą łączyć twórczość w jej naturalnym i prawdziwym wyrazie i zaproponować zegarki, które są nie tylko wizualnie estetycznym akcentem zdobiącym garderobę, ale i „żyją” i swoim ruchem wskazówek, wprowadzają przyjemnie kojarzony i pożytecznie przeżywany czas. Cykada jest symbolem nie tylko piękna, ale i długowieczności, niewinności i czystości, a jej śpiew niesie skojarzenia z refleksyjną i letnią aurą.
Stąd później pojawiają się projekty na kolejne kolekcje zegarków Cicada Milan: srebrną (Argento), złotą (Oro), różowo-złotą (Rosa), mieniącą się kolorami (Colore) oraz niebieską (Azzuri). Każda z tych kolekcji to owoc przeżywanego razem czasu w pięknym otoczeniu, które inspirowało. Wnosiło kolejne cenne sekundy, minuty, godziny, tygodnie i miesiące ich wspólnej twórczości i pracy.

Najczęściej wybierane dla niej

CICADA Milan

Bardiglio

529

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Aurisina

529

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Amazonite

549

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Antracite

569

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

CALACATTA

599

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Najczęściej wybierane dla niego

HORNET New York

Alabama

1 190

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

HORNET New York

Hartland

890

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

HORNET New York

Marquis

1 290

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

HORNET New York

Belasco

1 290

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

CICADA Milan

Roma

549

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

NOWA KOLEKCJA CRISTALLI

PREZENT - 10% RABATU NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE!
WYBIERZ DOWOLNY ZEGAREK CICADA ZE STRONY WATCHWATCHES.

WPISZ KOD W KOSZYKU:
WATCHWATCHESCLUB


SPRAWDŹ
OTRZYMAJ 10% NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymać informacje o upominku -10% oraz naszych ekskluzywnych ofertach!