Historia pewnej podróży i miłości, czyli jak powstała CICADA MILAN - WatchWatches

Historia pewnej podróży i miłości, czyli jak powstała CICADA MILAN

Historia pewnej podróży i miłości, czyli jak powstała CICADA MILAN

Włoska Cicada Milan wiąże się z historią pewnej podróży i miłości…
Miłości między mężczyzną polskiego pochodzenia i kobietą, która urodziła się w Szwajcarii.
On od 20 lat z pełnym zaangażowaniem, pracowitością i pasją zajmował się zegarmistrzowską branżą, rozwijając z sukcesem renomowane znane międzynarodowe brandy.
Ona w swej artystycznej pracowni malowała obrazy i od 15 lat odważnie podejmowała się ciekawych propozycji współpracy realizując liczne graficzne projekty, jak i projekty biżuterii.
Ów mężczyzna i owa kobieta spotkali się i poznali we Włoszech. Tam zakochali się w sobie i postanowili wspólnie stworzyć włoską zegarmistrzowską markę Cicada Milan.
Jemu, motywacja i zapał napędzany ciągłym kreatywnym działaniem, nie pozwalał stać w miejscu. Pozytywizm, energiczność i otwartość na ludzi sprawiała, że zdobywał sympatię i uznanie otoczenia.
Jej „częstotliwość i intensywność pojawiania się w głowie pomysłów, obrazów, form, kompozycji i kolorowych wizji, jak i otwarte nieszablonowe podejście do świata, nie pozwalały nigdy na nudę”. Lubiła wyzwania w wielu dziedzinach, które łączył jeden wspólny mianownik: twórczość z pasją.  
Połączyło ich nastawione na rozwój życiowe podejście.

Początek ich podróży miał miejsce we włoskich Alpach. To tu powstał pomysł na kolekcję zegarków Cicada Alpino – inspirowane widokiem ciepłego słonecznego światła, w którym mieniła się śnieżna powłoka górskich szczytów. To tam – w jednej z włoskich restauracji, z której rozpościerał się widok na alpejskie stoki popijali wspólnie włoskie espresso i główkowali nad projektami i designem biało-złotych modeli zegarków Cicada Milan. Połączenie barwy zimnej z ciepłą w innowacyjnym nowym, bardziej wyrazistym odcieniu białego złota i modele o nazwach zaczerpniętych od „imion” alpejskich szczytów: Marmolada, Paradiso, Leone i Bianco. To był styczeń 2019 roku, który zapoczątkował pracowity okres.

Z biegiem czasu i wspólnej podróży powstawały pomysły i projekty na kolejne kolekcje zegarków. Każda z nich związana była z innym regionem włoskiego kontynentu. Niektóre powstawały w otoczeniu większych i znanych miast tętniących energią i kulturalnym życiem, gdzie odbywały się jeszcze wówczas koncerty i pokazy. Przykładem był Mediolan – włoska stolica mody i kolebka stylowych trendów.

Podczas Milan Fashion Week nie zabrakło poetyckiej prezentacji Gucciego, która równie mocny nacisk kładła na przedstawienie modelek i uznawanych za ludzi z „wielkiego świata” twórców mody jako przede wszystkim ludzi, niewolnych od emocji, nie zrzekających się naturalistycznego wyrazu i prawdziwego pokazywania tego, co „za kulisami” również i co w nich. Nie była to jedynie ciekawa wizualnie i estetycznie uczta dla oka, ale i uczta dla wnętrza. Ponadto jedna z największych wizjonerek włoskiej mody – Muccia Prada – zaprosiła do współpracy wówczas Rafa Simonsa.  Prowadzący wcześniej dom mody Dior projektant podkreślał wagę kreatywności i artystycznego procesu twórczego w modzie, których nie chce zatracać w silnym biznesie na rzecz komercji.

Inspirowana wydarzeniami mediolańskimi twórcza para nadała swej marce nazwę Cicada Milan, jako że w ich wizji działania chcą łączyć twórczość w jej naturalnym i prawdziwym wyrazie i zaproponować zegarki, które są nie tylko wizualnie estetycznym akcentem zdobiącym garderobę, ale i „żyją” i swoim ruchem wskazówek, wprowadzają przyjemnie kojarzony i pożytecznie przeżywany czas. Cykada jest symbolem nie tylko piękna, ale i długowieczności, niewinności i czystości, a jej śpiew niesie skojarzenia z refleksyjną i letnią aurą.
Stąd później pojawiają się projekty na kolejne kolekcje zegarków Cicada Milan: srebrną (Argento), złotą (Oro), różowo-złotą (Rosa), mieniącą się kolorami (Colore) oraz niebieską (Azzuri). Każda z tych kolekcji to owoc przeżywanego razem czasu w pięknym otoczeniu, które inspirowało. Wnosiło kolejne cenne sekundy, minuty, godziny, tygodnie i miesiące ich wspólnej twórczości i pracy.

Najczęściej wybierane dla niej

ANDROMEDA ROSE MESH Smart

@WEARPRO SMART

ANDROMEDA ROSE MESH

590 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Analogic Large Orange ZEGARKI DZIECIĘCE

XIAM WATCH

Analogic Large Orange

135 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Cassiopeia gold mesh Smart

@WEARPRO SMART

Cassiopeia gold mesh

590 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Roma CICADA MILAN

CICADA Milan

Roma

549 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Toscana CICADA MILAN

CICADA Milan

Toscana

529 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Najczęściej wybierane dla niego

Alabama ZEGARKI MĘSKIE

HORNET New York

Alabama

1,190 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Hartland ZEGARKI MĘSKIE

HORNET New York

Hartland

820 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Belasco ZEGARKI MĘSKIE

HORNET New York

Belasco

1,290 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Pegasus black silicon Smart

@WEARPRO SMART

Pegasus black silicon

560 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Crater black silicon Smart

@WEARPRO SMART

Crater black silicon

590 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

PROMOCJA !

WAKACYJNA PROMOCJA !
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ZGARNIJ 10% RABATU
NA DOWOLNY ZEGAREK ZE STRONY WATCHWATCHES.
KORZYSTAJ Z EXTRA OKAZJI. ZAPRASZAMY

SPRAWDŹ
OTRZYMAJ 10% ZNIŻKI NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE

Zapisz się do naszego newslettera, aby jako pierwszy otrzymywać informacje o nowościach, naszych ekskluzywnych ofertach, a także otrzymać 10% kod zniżkowy do wykorzystania przy pierwszym zamówieniu na watchwatches.eu